Czwartek, 23 stycznia 2025 r.
rozmiar czcionki: A- A A+ | kontrast

logopeda13062024

Rola i znaczenie gier komputerowych w terapii logopedycznej

Nowoczesne technologie, w tym gry komputerowe i aplikacje, odgrywają coraz większą rolę w terapii logopedycznej, stanowiąc wartościowe narzędzie wspierające rozwój komunikacji i poprawę umiejętności językowych u dzieci i dorosłych. Ich wykorzystanie umożliwia tworzenie angażujących ćwiczeń logopedycznych, które pomagają w poprawie wymowy, płynności mowy, rozumieniu języka oraz innych aspektach komunikacji.

Czytaj więcej...


logopeda13062024

Rola rodzica w odkrywaniu i rozwijaniu pasji dziecka

Każde dziecko ma w sobie wyjątkowy potencjał, a odkrycie jego pasji to pierwszy krok do wsparcia rozwoju jego osobowości. Zainteresowania, które z początku mogą wydawać się błahe, takie jak rysowanie, śpiewanie, czy majsterkowanie, często przeradzają się w coś większego - pasję, która dodaje dziecku energii, wzmacnia jego motywację oraz buduje pewność siebie. To właśnie poprzez rozwijanie zainteresowań młody człowiek nie tylko poznaje swoje mocne strony, ale także uczy się wytrwałości, odpowiedzialności i radości płynącej z realizacji marzeń. Warto więc przyjrzeć się, w jaki sposób rodzice mogą wspierać dzieci w odkrywaniu i rozwijaniu ich pasji, by te stały się motorem napędowym na przyszłość.

Rodzice odgrywają ogromną rolę w zachęcaniu dziecka do odkrywania i rozwijania swoich pasji. Wspieranie zainteresowań dziecka można podzielić na dwie główne formy motywacji: wewnętrzną i zewnętrzną. Aby dzieci czuły radość z tego co robią i chciały doskonalić swoje umiejętności, warto stosować oba te podejścia w odpowiednich proporcjach.

Mając na uwadze motywację wewnętrzną warto pamiętać, że jest to rodzaj motywacji, która sprawia, że dziecko wykonuje daną aktywność, bo naprawdę to lubi i chce się rozwijać w tej dziedzinie -  bez nagród czy presji z zewnątrz.

Czytaj więcej...


Jak wspierać rozwój mowy dwulatka?

  • Nie zalewaj słowami– owszem, dziecko musi Cię słyszeć, czerpać wzorce językowe, ale rób to z umiarem.
  • Daj czas– zanim usłyszysz odpowiedź, poczekaj. Nie odpowiadaj za dziecko, daj mu chwilę.
  • Nie powtarzaj w kółko powiedzno powiedz mamusi– to działa wręcz odwrotnie.
  • Pozwól się mylić– słyszeć za każdym razem źle powiedziałeś, mówi się …nie jest fajne. Zamiast podkreślać inną od Twojej mowę dziecka, powtórz po nim prawidłowe brzmienie wyrazu.

Czytaj więcej...


logopeda13062024

Nieprawidłowy oddech i jego wpływ na rozwój dziecka.

Oddech jest jedną z pierwszych czynności, jaką noworodek wykonuje po przyjściu na świat.  Prawidłowo oddychający dorosły wykonuje około 12-16 oddechów na minutę. U noworodka ta liczba jest prawie trzy razy większa i wynosi około 40 oddechów. Czynność ta jest automatyczna, bezwarunkowa, odbywa się bez użycia naszej świadomości i kontroli. Oddychanie jest też bardzo ważnym i nieodłącznym elementem procesu mówienia. Od pierwszych chwil życia, na długo przed tym zanim dziecko zacznie mówić – prawidłowo oddychając, ćwiczy mięśnie oddechowe, a pośrednio artykulacyjne. 

Czytaj więcej...

Acheter glucophage Acheter Zyban Acheter Plavix 75 mg Comprar Plavix sin receta Comprar Metformina Comprar Zyban 150 mg sin receta Comprar Prozac https://www.gymproforme.ca/propca.html