Wtorek, 16 lipca 2024 r.
rozmiar czcionki: A- A A+ | kontrast

siec

KWIECIEŃ miesiącem ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU – polecamy obejrzeć/przeczytać polecamy obejrzeć/przeczytać

WARTO OBEJRZEĆ…

  • „ATYPOWY” (Netflix, 2017-) historia dorastania Sama, który mierzy się z wyzwaniami młodzieńczego życia: miłością, separacją od rodziców, potrzebą odnoszenia sukcesów. Serial ciepły, zabawny, pozwalający lepiej zrozumieć dylematy starszych nastolatków ze spektrum autyzmu oraz ich rodzin.

 atypical netflix

„TAK TO WIDZIMY” (Prime Video, 2022) serial o trójce współlokatorów ze spektrum autyzmu, którzy starają się odnaleźć w świecie pełnym wyzwań. Historia pełna wzruszeń, radości, ale i trudności, z którymi borykają się ci szczególni młodzi ludzie.

 tak to widzimy

„NIEZWYKŁA PRAWICZKA WOO” (Netflix, 2022) serial o genialnej prawniczce, która stawia pierwsze zawodowe kroki i mierzy się z wyzwaniami jako kobieta w spektrum autyzmu.

niezwykła prawniczka woo

„MIŁOŚĆ W SPEKTRUM” (Netflix, 2022-) serial dokumentalny pokazujący dylematy i trudności w relacjach osób ze spektrum autyzmu. W programie pokazane są losy różnych osób poszukujących miłości i próbujących odnaleźć się w skomplikowanym świecie randkowania.

milosc w spektrum

WARTO PRZECZYTAĆ:

moje dziecko z autyzmem

Poradnik napisany przez mamę chłopca z autyzmem. „Czytając tę książkę czujesz się, jakbyś usiadł sobie, by sączyć powolutku filiżankę kawy (albo lampkę wina)  z dobrą przyjaciółką, którą prosisz o radę, przytulenie; która podnosi cię na duchu, uczy samodzielności; z którą można się pośmiać i popłakać”.

autyzm przewodnik grandin

Współautorką poradnika jest Temple Grandin, która sama jest osobą w spektrum autyzmu. Autorka dzieli się swoimi osobistymi doświadczeniami i podaje wiele sposobów w jaki sposób można wspierać dzieci i nastolatków w ASD. Książka dla specjalistów, pedagogów, psychologów i terapeutów a przede wszystkim dla rodziców.

 

iskry w mojej glowie

Powieść dla młodzieży o jedenastolatce, która mierzy się ze światem. Opowieść o tolerancji i wykluczeniu, plastycznie prezentująca świat z perspektywy dziewczynki w spektrum autyzmu.

 

Polecają…

Ewelina Sztuba – psycholog

Magdalena Broniszewska – psycholog

Acheter glucophage Acheter Zyban Acheter Plavix 75 mg Comprar Plavix sin receta Comprar Metformina Comprar Zyban 150 mg sin receta Comprar Prozac https://www.gymproforme.ca/propca.html