Deklaracja dostępności
Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ślesinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej http://ppppslesin.pl oraz stroni bip zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://ppppslesin.pl
Data publikacji strony internetowej: 2020-02-01
Data ostatniej dużej aktualizacji: 2020-05-13
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
– brak focusu wokół elementów nawigacyjnych
– filmy które zostały zamieszczone na stronie www nie posiadają napisów dla osób głuchych
- Niektóre treści które zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej nie są w pełni cyfrowe.
- Poprawienie dostępności strony niosłoby za sobą nadmierne obciążenie podmiotu publicznego.
Oświadczenie sporządzono dnia 2020-10-13. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniej aktualizacji deklaracji dostępności: 2024-03-29
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Stronę można przełączyć w kontrast oraz dostosowywać wielkość liter.
Strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Dyrektor Poradni, adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 63 270-59-88 (placówka w Ślesinie); 63 243-03-78 (Filia w Koninie) Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie
- Adres: ul. Żwirki i Wigury 55, 62-561 Ślesin
- E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Telefon: 63 270-59-88 (placówka w Ślesinie); 63 243-03-78 (Filia w Koninie)
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
POWIATOWA PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W ŚLESINIE,
UL. ŻWIRKI I WIGURY 55, 62-561 ŚLESIN
- Placówka Poradni w Ślesinie mieści się na poddaszu Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Ślesinie .
- Do budynku szkoły wchodzi się głównym wejściem, do którego można przejść z parkingu przed szkołą. Na parkingu znajdują się oznakowane miejsca dla osób niepełnosprawnych.
- Wejście główne jest ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły. Do wejścia prowadzą schody, a po ich lewej stronie, znajduje się podjazd dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
- Drzwi wejściowe są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez pracowników Poradni przy wejściu po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu tej kwestii - tel. 63 270 59 88.
- Osobami udzielającymi informacji przy wejściu głównym są pracownicy obsługi szkoły.
- Do Poradni prowadzi korytarz na parterze (dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych) po prawej stronie wejścia głównego, na końcu którego znajduje się klatka schodowa prowadząca na poddasze. W budynku brak jest windy dla osób niepełnosprawnych. Poradnia zapewnia dostępność udzielanych form pomocy poprzez realizację zadań w sali na parterze udostępnianej przez szkołę.
- W Poradni nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego, brak jest oznaczeń w alfabecie Braille’a.
- Do Poradni i wszystkich jej pomieszczeń można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
W KONINIE , UL. POZNAŃSKA 74, 62-510 KONIN
- Filia Poradni w Koninie mieści się na parterze i pierwszym piętrze budynku Hurtowej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Koninie.
- Do budynku wchodzi się głównym wejściem, do którego można przejść z parkingu. Na parkingu nie ma miejsc oznakowanych dla osób niepełnosprawnych.
- Do głównego wejścia prowadzą schody, a po ich lewej stronie, znajduje się podjazd dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
- Drzwi wejściowe są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez pracowników Filii Poradni przy wejściu po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu tej kwestii - tel. 63 243 03 78.
- Petenci są obsługiwani na parterze. Po wejściu do budynku, po prawej stronie znajduje się sekretariat. Pracownicy udzielają informacji i kierują petentów do gabinetów, które znajdują się na korytarzu po lewej stronie.
- W Filii Poradni nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego, brak jest oznaczeń w alfabecie Braille’a
- Do Filii Poradni i wszystkich jej pomieszczeń można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.