Wtorek, 16 lipca 2024 r.
rozmiar czcionki: A- A A+ | kontrast

tytuł: Szepty i okrzyki w zdaniu i wierszyku - Ćwiczenia logopedyczne dla przedszkolaków

autor: Joanna Czapla

wydawnictwo: Harmonia

ilość stron: 96

data premiery: 01-06-2016

Publikacja autorstwa Joanny Czapli adresowana jest do osób pracujących z dziećmi w wieku od 3. do 5. roku życia. Prezentowana pozycja zawiera szereg ciekawych, atrakcyjnych  scenariuszy zajęć, w których znajdują się różnorodne ćwiczenia emisyjne, ćwiczenia kształtujące prawidłowy oddech, fonację oraz artykulację.

 

Zaproponowane przez autorkę zadania, ćwiczenia, zabawy  emisyjne i dykcyjne mają na celu utrwalanie prawidłowego sposobu mówienia i oddychania, doskonalenie wyrazistości wypowiedzi oraz likwidowanie napięcia powstałego w obrębie narządów mownych. Podczas wesołych zabaw dzieci mogą doskonalić motorykę  narządów artykulacyjnych, wzbogacać słownictwo, rozwijać system gramatyczny, rozwijać wyobraźnię, rozwijać (jakże ważne) umiejętności społeczne, zawiązywać przyjaźnie, doskonalić sprawność ruchową, podejmować współpracę w grupie, a także uczyć się umiejętności relaksacji.

 

Tematyka scenariuszy odnosi się do roku kalendarzowego i skupia się na obszarach bliskich dziecku. Do każdego scenariusza autorka dołączyła karty pracy, które można realizować w całości lub wybiórczo.

 

Propozycja Joanny Czapli jest warta polecenia wszystkim osobom pracującym z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, logopedom, terapeutom,  nauczycielom, a także rodzicom.

 

 

Opracowała: Maria Rybacka - logopeda

 

 

 

 

Acheter glucophage Acheter Zyban Acheter Plavix 75 mg Comprar Plavix sin receta Comprar Metformina Comprar Zyban 150 mg sin receta Comprar Prozac https://www.gymproforme.ca/propca.html