Poniedziałek, 11 grudnia 2023 r.
rozmiar czcionki: A- A A+ | kontrast

Ferie w Poradni 2023 wwwwwFERIE ZIMOWE 2023 już za nami…

To były bardzo aktywne i kreatywne dwa tygodnie dla dzieci uczestniczących
w feryjnych warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie.

Każde dziecko mogło znaleźć przestrzeń dla siebie do nieskrępowanej
i kreatywnej zabawy, która najskuteczniej uruchamia różnorodne obszary jego rozwoju. W swoim tempie i swoją drogą mogło doświadczać, odkrywać, zaspokajać ciekawość, jak również pokonywać własne obawy, opory czy niepewność. Sprzyjała temu pełna serdeczności i poczucia bezpieczeństwa atmosfera uważnie budowana przez prowadzące zajęcia – pedagogów Monikę Łuczak i Małgorzatę Starosta oraz psychologa Natalię Wojtasik.

W trakcie warsztatów pobudzaliśmy ciekawość, wyobraźnię i fantazję, uruchamialiśmy kreatywność i myślenie twórcze, rozwijaliśmy myślenie, doskonaliliśmy sprawność manualną i ruchową oraz poczucie rytmu, ćwiczyliśmy pamięć, percepcję wzrokową…itd., a wszystko w formie zabawy, której towarzyszyły radość, energia i entuzjazm.

DZIAŁO SIĘ DUŻO I CIEKAWIE. Były warsztaty – „Laboratorium LEGO”; zabawy z chustą animacyjną; warsztaty artystyczne – malowanie kamieni, „jubilerskie” – tworzenie  biżuterii; „Kalambury”; joga i zumba dla dzieci; bal karnawałowy.

Natomiast dzięki przyjęciu zaproszenia do współpracy przez specjalistów spoza Poradni, dzieci miały możliwość:

  • Uczestniczyć w zajęciach z elementami integracji sensorycznej prowadzonych przez terapeutę Wioletę Gorzelińską z Gabinetu Integracji Sensorycznej SPEKTRUM.
  • Doświadczyć terapeutycznego oddziaływania bajek w trakcie spotkania
    z Katarzyną Janicką Dyrektorem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Sompolnie.
  • „Zasmakować” kodowania z elementami robotyki i zobaczyć zdalnie sterowane roboty w trakcie zajęć pod hasłem „WARTO UCZYĆ SIĘ PROGRAMOWANIA OD NAJMŁODSZYCH LAT”, przeprowadzonych przez Katarzynę Zielke, nauczyciela Szkoły Podstawowej Nr 9 w Koninie oraz Izabelę Mazanek – wicedyrektora ZSP w Lubstowie.

Czas minął niezwykle twórczo.

Składamy SERDECZNE PODZIĘKOWANIA naszym Gościom za przyjęcie zaproszenia i poświęcenie czasu na przeprowadzenie zajęć dla dzieci. 💖

WAM DROGIE DZIECI BARDZO DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W WARSZTATACH, ZA STUPROCENTOWĄ OBECNOŚĆ, ZA WASZ ENTUZJAZM, ZAANGAŻOWANIE I RADOŚĆ, KTÓRE SPONTANICZNIE WYRAŻAŁYŚCIE. Życzymy, by pozostała w Was na zawsze pasja poznawania i umiejętność zachwytu tym co wokół. ❤️ 🥰

Życzymy Wam również, pełnego energii powrotu do szkoły !!!

Acheter glucophage Acheter Zyban Acheter Plavix 75 mg Comprar Plavix sin receta Comprar Metformina Comprar Zyban 150 mg sin receta Comprar Prozac https://www.gymproforme.ca/propca.html