Poniedziałek, 11 grudnia 2023 r.
rozmiar czcionki: A- A A+ | kontrast

siec

 

W JAKI SPOSÓB WESPRZEĆ DZIECI I UCZNIÓW ORAZ ROZMAWIAĆ Z NIMI NA TEMAT WOJNY?

 

W związku z informacją, która ogarnęła cały świat, dotyczącą napaści Rosji na Ukrainę i toczącej się od kilku dni wojny, przed nauczycielami i specjalistami szkolnymi stoi nie lada wyzwanie! Dlaczego? Ponieważ w każdym przedszkolu i szkole powinny być prowadzone rozmowy z dziećmi i uczniami na temat obecnych wydarzeń. Rodzi się jednak pytanie, jak zabrać się do tak trudnego zadania? W jaki sposób wesprzeć dzieci i uczniów oraz rozmawiać z nimi na temat wojny?

W sieci pojawiło się wiele poradników, artykułów, a także webinariów na ten temat. Udostępniamy Państwu link do jednego z nich i zachęcamy do zapoznania się z nim. 

 

 

Planowane są również kolejne webinaria, np.:

 

sos dtz page

Szkolenie „Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie” – Rzecznik Praw Dziecka

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak organizuje w środę 2 marca otwarte dla nauczycieli, pedagogów, opiekunów i rodziców dzieci internetowe szkolenie „Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie”. Rzecznik wystąpił do Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka o pomoc w dotarciu z tą informacją do wszystkich placówek szkolnych i wychowawczych.

brpd.gov.pl

Ewelina Sztuba - psycholog 

Acheter glucophage Acheter Zyban Acheter Plavix 75 mg Comprar Plavix sin receta Comprar Metformina Comprar Zyban 150 mg sin receta Comprar Prozac https://www.gymproforme.ca/propca.html