Poniedziałek, 11 grudnia 2023 r.
rozmiar czcionki: A- A A+ | kontrast

tytuł: Socjoterapia w pracy z dziećmi i młodzieżą. Programy zajęć.

autor: Ewa Grudziewska

wydawnictwo: Difin

ilość stron: 232/B5

data premiery: 2015

Publikacja przygotowana pod redakcją naukową Ewy Grudziewskiej to propozycja gotowych programów zajęć socjoterapeutycznych opracowanych przez słuchaczy studiów podyplomowych w zakresie socjoterapii, odbywających się w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. W sześciu niezależnych programach socjoterapeutycznych zostały zaprezentowane metody socjoterapii stosowane w pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą w obszarze zaburzeń emocjonalnych, zaburzeń zachowania i trudności w funkcjonowaniu społecznym. Każdy program składa się z teoretycznego wprowadzenia, kilkunastu scenariuszy, podsumowania i wniosków z realizacji zajęć oraz bibliografii.

 

Jeden z ujętych w książce programów zajęć skierowany jest do dzieci nieśmiałych i nosi nazwę „Zdobywamy nowe lądy”. Na wstępie została przybliżona charakterystyka dziecka nieśmiałego z wyszczególnieniem przyczyn i przejawów nieśmiałości oraz metod pomocy osobom nieśmiałym. Założeniem programu jest pomoc dziecku nieśmiałemu, by lepiej radziło sobie w sytuacjach społecznych poprzez nabywanie umiejętności m.in. komunikacji z rówieśnikami i dorosłymi, autoprezentacji, rozpoznawania, nazywania i wyrażania uczuć, dawania i otrzymywania wsparcia od innych.

Czytelnik znajdzie tutaj również odpowiedź między innymi na pytania: Jak radzić sobie z trudnościami pojawiającymi się w toku pracy z grupą? Jakie są główne zasady zawierania kontraktu z grupą, aby stał się on skutecznym narzędziem pracy socjoterapeuty?

Niniejsza publikacja jest propozycją dla pedagogów, terapeutów, nauczycieli i wychowawców pracujących z dziećmi w wieku szkolnym, ale również studentów, którzy wiążą swoją zawodową przyszłość z pracą o charakterze wychowawczo-terapeutycznym.

 

Przygotowała: Edyta Zielińska

 

 

 

Acheter glucophage Acheter Zyban Acheter Plavix 75 mg Comprar Plavix sin receta Comprar Metformina Comprar Zyban 150 mg sin receta Comprar Prozac https://www.gymproforme.ca/propca.html