Sobota, 02 lipca 2022 r.
rozmiar czcionki: A- A A+ | kontrast

forest 1245951 1920 wynik

Powrót do szkół

Drodzy Rodzice, Drodzy Nauczyciele!

Po wielu trudnych miesiącach nauki zdalnej Nadszeł czas powrotu do nauki stacjonarnej. Choć czasu do wakacji zostało niewiele postarajmy się wykorzystać ten czas jak najlepiej. Pamiętajmy, że w tym roku szkolnym większość dzieci miało szansę spędzić w swoich placówkach tylko 38 dni. Uczniowie musieli mierzyć się z wyzwaniami nauczania w domu, które często było dla nich trudnym doświadczeniem. Powrót do szkoły wiąże się dla naszych dzieci z dużym stresem, wielu z nich odczuwa lęk związany z wymaganiami szkolnymi, z powrotem do rówieśników.

 

Drogi Nauczycielu! Zdajemy sobie sprawę, że nauka jest bardzo ważna, ale prawdopodobnie nie uda się nadrobić w miesiąc tego roku. Nie przeciążajcie uczniów ilością zadanych prac domowych, sprawdzianów. Przyjrzyjcie się w jaki sposób Wasi podopieczni funkcjonują w grupie, w jakim są nastroju. Rozmawiajcie o trapiących ich problemach, obawach, wykażcie wyrozumiałość. Integrujcie na nowo grupy klasowe. Zachęcajcie do wspólnych aktywności, organizujcie spotkania.

Drogi Rodzicu! Pytaj swoje dziecko o samopoczucie, o to jakie towarzyszą mu emocje związane ze szkołą. Akceptuj pojawiające się uczucia, okaż wsparcie. Zachęcaj do uczestnictwa we wszystkich zajęciach do końca roku. Nie rozliczaj, nie strasz.

Trzymamy kciuki za Was wszystkich i życzymy powodzenia!