Sobota, 17 kwietnia 2021 r.
rozmiar czcionki: A- A A+ | kontrast

forest 1245951 1920 wynikZAUFAJ CIAŁU, UWOLNIJ SIĘ OD NAPIĘCIA I STRESU..

Czy czujesz się zestresowany, bezsilny? Jeśli nawet nie, to przecież wiesz, że lęk i strach towarzyszą nam przez całe życie. Obecnie stresory są wszechobecne i często możemy nawet nie zauważyć, jak bardzo jesteśmy zestresowani. Zazwyczaj odwracamy od nich głowę, odcinamy się lub tłumimy to, co nas gnębi, jednocześnie kumulując je w sobie.

 


 

W ciele zapisujemy swoje własne lęki, które zbieramy na drodze życia i nieważne jak głęboko je zakopiemy – one są. Każde napięcie potrafi znaleźć dogodne miejsce dla siebie
w naszym ciele. Zrzuć ten ciężar, uwolnij napięcia z miejsc w ciele, gdzie się zapisały.

Możesz wykorzystać metodę opracowaną przez dr. Davida Berceliego. TRE (Trauma Releasing Exercises), bo o niej mowa, to kilka prostych ćwiczeń, które przygotowują ciało do naturalnych wibracji. W bezpieczny sposób ujawniają one ukryte napięcia, redukują stres, lęk, uspokajają system nerwowy, prowadzą do osiągnięcia równowagi. Drżenia są naturalnym mechanizmem obronnym organizmu, który gdzieś w cywilizacyjnej ewolucji został zatracony. Nie tłum ich więc, gdy się pojawią w Twoim ciele, pozwól im zrobić swoje.

TRE można regularnie stosować w domu lub pod opieką nauczyciela. Jest stosowane na całym świecie m.in. w wojsku, policji, w firmach dla pracowników narażonych na stres.

Więcej informacji jest dostępna na stronie http://tre-polska.pl/czym-jest-tre/

REKOMENDACJA:

„Wielu specjalistów zachęca do budowania lepszego kontaktu z własnym organizmem, jego potrzebami i historią. Lepszy kontakt z ciałem oznacza lepszy kontakt z samym sobą - jesteśmy nierozłączną całością. Wprowadzenie sesji TRE® może dobrze uzupełniać bieżącą pracę doradczą, terapeutyczną, psychologiczną podobnie jak trening fizyczny. 

Rozwijanie zdolności do samoregulacji i autorefleksji jest jedną ze wspólnych cech TRE®
i pracy o charakterze psychologicznym. Przemyślane stosowanie takiego połączenia może stać się szansą wzmocnienia siły obu metod pracy z ludźmi. 

Zauważanie i szacunek wobec reakcji własnego organizmu budują zaufanie do siebie
i pomagają łagodniej i pełniej doświadczać siebie i swojej żywotności. Miareczkowanie, granice, komfort to niektóre z wytycznych wspomagających proces korzystania z TRE®. 

Metoda promuje otwartość i spójność ze sobą oraz innymi, przekracza wiele barier, ponieważ opiera się na naturalnych reakcjach fizjologicznych wspólnych dla wszystkich ludzi.

Warto zapoznać się z przeciwskazaniami dotyczącymi ćwiczeń oraz pamiętać
o podstawowych zasadach stosowania TRE® w pracy z dziećmi i młodzieżą w kontekście ich systemów pochodzenia lub opieki.” 
 

Krzysztof R Karauda, dr n. hum. psycholog, psychoterapeuta, Certyfikowany Trener Stażysta TRE® (TRE® Certification Trainer Trainee, CTT)

Polski Instytut Ericksonowski, Łódź