Niedziela, 29 maja 2022 r.
rozmiar czcionki: A- A A+ | kontrast

siec

 

SIEĆ WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA NAUCZYCIELI-TERAPEUTÓW PEDAGOGICZNYCH

 

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ślesinie serdecznie zaprasza nauczycieli i specjalistów – terapeutów pedagogicznych szkół i przedszkoli do udziału w drugim w roku szkolnym 2021/2022 spotkaniu Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli-Terapeutów Pedagogicznych.

Głównym tematem spotkania będzie:Uczeń z Zespołem Aspergera w szkole – co nauczyciel wiedzieć powinien?”

Czytaj więcej...


siec

 

GRUPA WSPARCIA DLA PSYCHOLOGÓW I PEDAGOGÓW SZKOLNYCH

 

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Grupy Wsparcia dla pedagogów i psychologów szkolnych z terenu oddziaływania Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej  w Ślesinie Filia w Koninie (gminy Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Stare Miasto, Golina), które odbędzie się22.04.2022 r. (piątek) o godz. 9:00, na terenie filii Poradni w Koninie, ul. Poznańska 74, pokój nr 103 (I piętro).

Czytaj więcej...


motyle2022

 

Po KONFERENCJI słów kilka….

 

29 marca b.r. odbyła się kolejna konferencja problemowa zorganizowana przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie pod honorowym patronatem Starosty Konińskiego pt. NAJKORZYSTNIEJSZE FORMY KSZTAŁCENIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYMI. Spotkanie adresowane było do rodziców i nauczycieli placówek oświatowych powiatu konińskiego, jak i tych wszystkich, którzy zainteresowani są tworzeniem optymalnej przestrzeni dla rozwoju oraz kształcenia dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W spotkaniu uczestniczyło blisko 90 osób.

Czytaj więcej...


     9a
O ORTOGRAFICZNYCH ZMAGANIACH…

 

1 kwietnia 2022 roku odbyła się II edycja konkursu ortograficznego
pt. AS ORTOGRAFII dla uczniów klas II-III szkół podstawowych zorganizowana przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Ślesinie. Tym razem wydarzenie miało miejsce na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zakrzewku.

Polska ortografia nie należy do łatwych, użycie odpowiednich liter w poszczególnych wyrazach bywa dla wielu z nas trudnością. Wydaje się jednak, że dla uczestników konkursu, to raczej ciekawe wyzwanie niż poważny problem. Pod czujnym okiem jury, z ortograficznymi zadaniami zmagało się dziewięciu uczniów.

Czytaj więcej...