Niedziela, 22 lipca 2018 r. rozmiar czcionki: A- A A+ | kontrast | Zaloguj

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2016


Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczne działania inicjowane od ośmiu lat przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej promujące  wśród młodzieży ideę świadomego planowania własnej kariery zawodowej.

 Od 2011 roku do „Pospolitego Ruszenia” dołączyło także Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kleczewie.

W działaniach realizowanych na terenie Gimnazjum w Kleczewie od sześciu lat aktywnie uczestniczy także doradca zawodowy Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie.

W tym roku po raz kolejny doradca zawodowy p. Edyta Zielińska włączyła się w inicjatywę na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego podejmowaną przez Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kleczewie w ramach uczestnictwa w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery.

Hasło przewodnie tegorocznego tygodnia brzmiało: Bądź autorem swojej kariery.

W ramach tego przedsięwzięcia pani Edyta Zielińska przeprowadziła zajęcia z uczniami gimnazjum dotyczące wymagań współczesnego rynku pracy.

W trakcie spotkania prowadząca zwróciła uwagę, iż przy wyborze zawodu, jak również przy szukaniu pracy ważna jest orientacja w tym, co dzieje się na rynku pracy- które profesje cieszą się rosnącym zainteresowaniem, a którym stopniowo grozi wyginięcie.

Uczniowie zostali zapoznani z zawodami deficytowymi i nadwyżkowymi występującymi na rynku lokalnym, regionalnym i krajowym. Ponadto gimnazjaliści uzyskali informacje na temat pożądanych umiejętności na rynku pracy, oczekiwań pracodawców względem osób ubiegających się o pracę. Młodzież aktywnie brała udział w spotkaniu, angażowała się w proponowane ćwiczenia.

Podczas realizacji w Gimnazjum VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie mieli również okazję skorzystać z konsultacji z doradcą zawodowym. Indywidualne poradnictwo zawodowe cieszyło się znacznym zainteresowaniem wśród uczniów planujących świadomie swój dalszy rozwój edukacyjno-zawodowy.

 

 
  

 

 

Przygotowała:

Zielińska Edyta

doradca zawodowy