Wtorek, 15 paĽdziernika 2019 r. rozmiar czcionki: A- A A+ | kontrast | Zaloguj

Informacja ze spotkania - 15.03.2019 r.


   Trzecie w tym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli/terapeutów pedagogicznych już za nami!!!

Spotkanie cieszyło się dużym uznaniem, zainteresowaniem i zaangażowaniem nauczycieli/terapeutów szkół i przedszkoli.

Tematem wiodącym spotkania, była "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców" w kontekście ucznia dyslektycznego z nadpobudliwością psychoruchową i z zaburzeniami emocjonalnymi. Założenia, cele i program "Szkoły dla Rodziców i Wychowawców" przedstawiła Lidia Wojtaszewska/pedagog.

Uczestnicy spotkania mieli okazję doświadczyć, poprzez ćwiczenia warsztatowe, jak czuje się dziecko, którego potrzeby nie są zaspokojone, przeżywające silne emocje czy nieotrzymujące wsparcia w postaci pomocnej pochwały. Koleżanka pedagog szczególnie zaakcentowała, iż "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców" to program spotkań dla każdego, kto poszukuje sposobów pozwalających na nawiązanie bliskich, ciepłych i głębokich relacji z dziećmi, wychowankami czy innymi dorosłymi.

W trakcie spotkania zespół terapeutów pedagogicznych poradni zaprezentował również przykładowe formy pomocy w szkole i w domu dla ucznia dyslektycznego z nadpobudliwością psychoruchową i z zaburzeniami emocjonalnymi.

Dzięki przedstawicielom firmy Zaopatrzenie Szkolna "Odnowa" nauczyciele mieli możliwość zakupu książek i pomocy edukacyjnych do terapii.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH SPOTKANIACH SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA TERAPEUTÓW PEDAGOGICZNYCH PORADNI W ŚLESINIE :))